Korzystając z serwisu myjnieultradzwiekowe.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Akceptuj Więcej informacji

Mycie ultradzwiękowe

Wykorzystanie ultradźwięków do mycia jest jedną dziedzin zastosowań laboratoryjnych i przemysłowych, w których korzysta się zarówno z ich działania chemicznego, jak i rozdrabniającego celem usunięcia niepożądanych substancji zanieczyszczających dany obiekt.

Urządzenie przeznaczone do mycia ultradźwiękami, zwane myjniami lub myjkami ultradźwiękowymi, są zbiorniki, w których zamocowane są przetworniki ultradźwiękowe, promieniujące energią akustyczną do cieczy stanowiącej kąpiel dla mytego obiektu.

Przeznaczony do mycia przedmiot zanurza się w kąpieli. Czynne działanie ultradźwięków powoduje zwiększoną penetrację cieczy w najdrobniejsze jego szczeliny i zagłębienia, a wzbudzony proces kawitacji i erozji pęcherzyków kawitacyjnych, powodującym reagowanie z zanieczyszczeniami i ich usuwanie z zabrudzonych powierzchni.

Za pomocą myjek ultradźwiękowych usuwa się zanieczyszczenia, które nie poddają się zwyczajnemu myciu z powodów porów i przestrzeni trudno dostępnych. Dzięki swoim właściwościom, fale ultradźwiękowe przenikają wszędzie, usuwając zanieczyszczenia.